вівторок, 20 січня 2015 р.

Рефлексія. Модуль 11

Результати мого навчання на цьому тренінгу підтвердило, що перевагою проектування в старших класах є діяльнісний підхід до навчання, де влучно пов’язуються дві складові навчального процесу: розвиток особистості учня та введення дитини за допомогою навчання в різносторонню структуру соціальних ролей.
Упровадження проективної діяльності в навчальний процес дуже важливе для школи, Бо надає змогу розвивати в учнів особистісні устремління до самонавчання, самовизначення, самоаналізу, виховує різнобічно розвинену особистість, здатну адаптувати свої знання до розв’язання практичних проблем.
Найбільш ефективним у процесі навчання старших школярів буде, на мою думку, розвиток навичок 21 століття, застосування методу портфоліо для оцінювання навчальних досягнень учнів, застосування рольових методик.

Рефлексія. Модуль 10

Я для себе відкрила нові  педагогічних технологіях та прийоми навчання задля досягнення цілей навчання. Вдосконалила свої знання керувати навчальним процесом у класі, де навчання здійснюється за методом проектів, як використовувати комп’ютерні технології задля підвищення вашої власної ефективності та для підтримки навчання учнів. Знайшла місце документа (презентації, Інтернет-ресурсів) для фасилітації навчання учнів, які виконують проекти. Визначила для себе  інструктивні матеріали, які допомагатимуть учням з використанням комп’ютерних технологій при виконанні навчальних проектів.

понеділок, 19 січня 2015 р.

Рефлексія. Модуль 9

На мою думку, формування у учнів навиків самоспрямованої діяльності дозволить виростити із них майбутніх успішнил людей - людей, які не бояться самостійно планувати свою діяльність, реалізувати її та брати на себе відповідальність за її результати. Вивчаючи приклади планів проектів, я помітила, що крім слабовстигаючих та сильних учнів у них ще є учні із певними фізичними вадами.
Не знаю, чи варто їх виділяти у окремий розділ диференціації навчання? 

Рефлексія. Модуль 8

Порівнюючи засоби оцінювання минулих версій та версії 10, для себе відмітила, що тепер їх розділили за способом застосування. Я зрозуміла різницю між контрольним списком та формою оцінювання. Контрольний список краще використовувати для самооцінювання, щоб учень міг контролювати правильність виконання дослідження, правильно формував свій блог. Тобто це використовується у процесі для того, щоб учень чогось не забув та зробив все правильно ;)
Форми оцінювання, на мою думку, варто застосовувати оцінюючи результати дослідження, продуктів, отриманих учнем у процесі роботи над темою
Прийшлось трохи змінити планування оцінювання та й у планування діяльності прийшлось внести зміни. Це для проекту краще...

Рефлексія. Модуль 7

У цьому модулі я поставила собі завдання зробити нов,у для себе, форму учнівської роботи. Це блог. Думаю, мені вдалось стоврити його так як треба.
Хоча, нажаль, не вистачило часу довести його до кінця - там була класна задумка... 

пʼятниця, 16 січня 2015 р.

Рефлексія. Модуль 6

Під час роботи за цим модулем я придумала як застосувати у роботі над своїм проектом   блоги – учні будуть тут публікувати результати дослідження,  тут же будуть публікувати свої результати їх друзі. Учні зможуть аналізувати результати та робити власні висновки, визначаючи яку інформацію можна стискати і який архіватор використовувати краще.
Під час уроку мої учні будуть використовувати чат, або скап, або ICQ, де будуть публікувати свої результати, що дозволить учням швидко обмінятись результатами та скласти табличку у Екселі, за допомогою якої можна простіше аналізувати отримані результати.

Рефлексія. Модуль 5

До цього я працювала із Вікі беручи звідти потрібну інформацію. Тепер спробую туди ще й дописувати 
Але мені вдалось запланувати діяльність учнів по використанню Інтернет у проекті.
Мені здається, що публікація результатів дослідження у блозі та організація маленького телекомунікаційного проекту у цьому блозі дозволить розвити у моїх учнів (гіпотетичних) навички 21 століття